عمل ابدومینوپلاستی در اهواز

اگر در ناحیه شکمی تان ، گوشت یا پوست اضافی جمع شده است ؛ به صورتی که دیگر رژیم های غذایی یا ورزش ، روش مطلوبی برای از بین بردن آن ها محسوب نمی شوند ؛ می توانید جراحی زیبایی شکم را که با عنوان ابدومینوپلاستی از آن یاد می شود مد نظر قرار دهید.

ابدومینوپلاستی روندی است که طی آن ؛ ناحیه شکمی ، به واسطه از بین بردن چربی و پوست زائد و سفت کردن ماهیچه های دیواره شکمی ، هموار و صاف می شود.

جراحی زیبایی شکم ، فرآیندی است که مدت زمان انجام آن به میزان پوست و چربی وابسته است.

این نکته نیز حائز اهمیت است که پیش از تصمیم گیری نهایی جهت انجام عمل ابدومینوپلاستی ، باید نسبت به آن آگاهی کاملی به دست آوریم و شرایط خود را از همه جوانب بررسی کنیم.

ابدومینوپلاستی در اهواز

فرآیند انجام ابدومینوپلاستی

در قدم اول ، باید پزشک فوق تخصص پلاستیک متخصص و ماهری انتخاب کرده و یک نوبت برای مشاوره تعیین کنید.

در جلسه مشاوره ، خواسته های خود را با پزشک در میان بگذارید.

با توجه به نتیجه و خواسته مطلوب شما ، جراحی از یک تا پنج ساعت به طول می انجامد.

این نوع عمل زیبایی یک پروسه سرپایی محسوب می شود ؛ یعنی در عمده موارد در همان روز عمل ، از بیمارستان یا مرکز جراحی ترخیص می شوید.

توجه داشته باشید که در طول جراحی از بیهوشی عمومی استفاده می شود ؛ لذا شما در مدت زمان انجام عمل به خواب فرو می روید.

به دلیل استفاده از بیهوشی عمومی ، تا چند ساعات پس از عمل همچنان خواب آلود هستید ؛ بنابراین جهت بازگشت به منزل پس از اتمام ابدومینوپلاستی ، با فردی از آشنایان خود هماهنگی لازم را انجام دهید تا همراه شما باشد.

لازم به ذکر است در برخی موارد ؛ همزمان با روند ابدومینوپلاستی ممکن است ، عمل لیپوساکشن هم به شما پیشنهاد شود.

انتخاب جراح پلاستیک

همان طور که اشاره داشتیم برای انجام موفق جراحی زیبایی شکم باید به یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه مراجعه نمایید ؛ در راستای انتخاب چنین جراحی دستورالعمل های ذیل پیشنهاد می گردد :

 • از دوستان و آشنایان تان که این جراحی را انجام داده اند ، پرس و جو کنید و میزان رضایت آن را از نتیجه عمل بسنجید.
 • در گوگل و شبکه های مجازی به جستجوی عبارت ” بهترین جراح پلاستیک ” یا “ بهترین جراح شکم ” بپردازید و لیستی از بهترین جراحان تهیه نمایید.
 • به وبسایت یا اینستاگرام پزشکان موجود در لیست تهیه شده ، مراجعه نموده و رزمه و نمونه کارهای ایشان را مورد ارزیابی قرار دهید.
 • جراح مورد نظر خود را انتخاب کرده و حضورا به مطب ایشان مراجعه کنید.
 • با افراد حاضر در مطب درباره رضایت از نتیجه عمل گفتگو کنید.
 • یک جلسه مشاوره با جراح مورد نظر داشته باشید و مقاصد و اهداف تان از انجام جراحی شکم را برای ایشان بازگو نمایید.

دکتر خورشیدی فر فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی و از برجسته ترین پزشکان در حوزه جراحی پلاستیک و ابدومینوپلاستی در اهواز می باشند ؛ ایشان انواع اعمال جراحی پلاستیک و زیبایی ؛ از جمله جراحی زیبایی شکم را با نوین ترین متدهای روز دنیا و به بهینه ترین نحو ممکن به انجام می رسانند.

ساکنین محترم شهر اهواز و استان خوزستان ، در صورت تمایل به انجام ابدومینوپلاستی در اهواز می توانند با اطمینان خاطر دکتر خورشیدی فر را برگزیده و جراحی خود را به ایشان واگذار نموده و به بهترین نتایج دست یابند.

ابدومینوپلاستی در اهواز

انواع ابدومینوپلاستی

 1. ابدومینوپلاستی کامل : این گزینه ، مختص بیمارانی است که به بیشترین اصلاحات در ناحیه شکمی خود نیاز دارند. در ابدومینوپلاستی کامل ، جراح شکافی در خط بیکنی ایجاد می کند ( عمق برش به مقدار پوست زائد و اضافی بستگی دارد ) ؛ سپس پوست و ماهیچه را مطابق میل و خواسته شما تغییر حالت می دهد.
 2. مینی ابدومینوپلاستی : این نوع جراحی زیبایی شکم ، مناسب افرادی است که پوست اضافی کمتری دارند ؛ در نتیجه برش ایجاد شده کم عمق تر می باشد. مدت زمان این پروسه حدود یک تا دو ساعت است.
 3. ابدومینوپلاستی گرداگرد : این جراحی از ناحیه کمر انجام می شود. هنگامی که انبوهی از چربی اضافی در قسمت کمر و نیز شکم جمع شده باشد ، برای از بین بردن آن ها می توانید لیپوساکشن یا ابدومینوپلاستی گرداگرد انجام دهید.

باید اشاره داشت که پس از اتمام ابدومینوپلاستی کامل ، مینی یا گرداگرد ؛ جراح شکاف را با بخیه می بندد و آن را پانسمان می کند.

در صورت استفاده از پانسمان کشسانی ، ضروری است تا از توصیه ها و دستورالعمل های جراح پلاستیک پیروی کنید ؛ وی به شما بهترین شیوه نشستن یا خوابیدن را می گوید تا شما درد کمتری را در طول دوره نقاهت پس از عمل ، متحمل شوید.

اگر فرد پر جنب و جوشی هستید ؛ لازم است به مدت چهار الی شش هفته ، فعالیت های خود را محدود کنید.( پزشک در دوره نقاهت این نکته را متذکر خواهد شد. )

کاندیدای مناسب برای ابدومینوپلاستی

جراحی زیبایی شکم ( ابدومینوپلاستی ) ، برای مردان و زنانی که از سلامت عمومی مطلوبی بهره مند هستند ؛ گزینه ای مناسب است.

زنانی که چندین مرحله بارداری را پشت سر گذاشته اند ، این پروسه برای سفت کردن ماهیچه های شکمی و از بین بردن پوست اضافی موجود در شکم آن ها ، بسیار مناسب می باشد.

همچنین ابدومینوپلاستی برای مردان و زنانی که زمانی بسیار چاق بوده و از وزن خود کاسته اند ، اما همچنان با پوست و چربی اضافی در ناحیه شکم خود مواجه می باشند ، گزینه مناسبی است.

آیا خانم هایی که قصد بارداری در آینده دارند می توانند اقدام به انجام عمل ابدومینوپلاستی نمایند ؟

بانوانی که تصمیم به بارداری در آینده دارند ، باید انجام پروسه ابدومینوپلاستی را تا پایان دوره بچه داری به تعویق بیاندازید.

ابدومینوپلاستی در اهواز

فرایند آماده سازی برای جراحی زیبایی شکم

 1. به طور کلی دخانیات ، احتمال عوارض بعد از عمل را افزایش می دهد و بهبودی را به تعویق می اندازد. از این رو در صورتی که از دخانیات استفاده می کنید ، طبق گفته پزشک برای مدت مشخصی باید از مصرف آن خودداری کنید ؛ البته تنها این امر کافی نیست و شما باید حداقل از یکماه قبل از عمل تا دو هفته بعد از آن ، از استعمال هر نوع  نیکوتین ( آدامس و حتی سیگار الکترونیکی ) بپرهیزید.
 2. پیش از موعد جراحی ابدومینوپلاستی ، از رژیم های افراطی و طاقت فرسا اجتناب کنید و تمام وعده های غذایی سالم را به طور کامل مصرف نمایید ؛ چرا که تغذیه مناسب به بهبود مطلوب در دوران پس از جراحی کمک می کند.
 3. پیش از جراحی ، ممکن است پزشک مصرف برخی مکمل های رژیمی و داروهایی را که سبب رقیق شدن خون می شوند ؛ نظیر بروفن ، ژلوفن و داروهای حاوی آسپرین را برای مدتی محدود کند.
 4. توجه داشته باشید که شما در صورت مصرف هرگونه دارو ، حساسیت دارویی و سابقه انجام جراحی ، حتما باید پزشک خود را مطلع کنید.

ریکاوری بعد از ابدومینوپلاستی

دوره ریکاوری پس از انجام هر کدام از انواع ابدومینوپلاستی ، ممکن است بین دو هفته تا دو ماه طول بکشد.

به طور کلی اگر جراحت شما وسیع باشد یا این که میزان اساسی از پوست و چربی شما از بین رفته باشد ، باید در انتظار دوره ریکاوری طولانی مدتی باشید.

اما در صورت کم وسعت بودن جراحت و از بین رفتن مقدار اندکی از پوست و چربی ، دوره ریکاوری کوتاه تری را در پیش خواهید داشت.

ظاهر فرد پس از انجام ابدومینوپلاستی

عموما اکثر افراد پس از انجام جراحی زیبایی شکم و گذراندن پروسه بهبودی ، از ظاهر جدید خود لذت خواهند برد ؛هر چند امکان دارد تا چندین ماه پس از جراحی ، هنوز به ظاهر جدید خود عادت نکرده باشند.

لازم به ذکر است که دنبال کردن یک رژیم غذایی مناسب و ورزش برای حفظ ظاهر جدید ، از اهمیت بالایی برخوردار است.

خطرات احتمالی

به طور کلی نتایج و پیامدهای این فرآیند ، خوب و مطلوب است و اکثر افراد از نتایج حاصل شده ، راضی هستند.

برخی از عوارض احتمالی ناشی از ابدومینوپلاستی عبارتند از :

 • لخته شدن خود در موضع جراحی شده
 • بی حسی یا درد در ناحیه جراحی
 • از دست دادن پوست

هزینه عمل ابدومینوپلاستی در اهواز

برای محاسبه هزینه ابدومینوپلاستی ( جراحی شکم ) ، باید بر روی فرد معاینات دقیق انجام پذیرد ؛ زیرا قیمت نهایی این عمل جراحی بر اساس پارامترهای مختلفی برآورد می شود و ممکن است در هر فردی متغیر باشد.

شهروندان محترم اهوازی که تصمیم به اطلاع از هزینه ابدومینوپلاستی در اهواز دارند ، می توانند به مطب دکتر خورشیدی فر مراجعه نموده و پس از ارزیابی های لازم از هزینه این جراحی آگاه گردند.