جوانسازی با تزریق چربی صورت

تزریق چربی صورت : به طور کلی به دنبال پروسه پیری و افزایش سن و همچنین عوامل دیگری ؛ اعم از ژنتیک ، نوع پوست ، تماس پوست با اشعه ماوراء بنفش ، نحوه مراقبت از پوست ، سبک زندگی ( مصرف سیگار و نوشیدنی های الکلی و مصرف غذاهای فرآوری شده ) ، شاهد آن خواهیم بود که چربی های صورت ؛ بویژه در بخش میانه صورت و چانه حجم خود را از دست می دهند ؛ قاعدتا این اتفاق ، منجر به افتادگی پوست و پیرتر به نظر رسیدن چهره می شود.

تزریق چربی صورت

درباره تزريق چربی صورت

تزريق چربي صورت که به پیوند چربی به صورت یا لیپوفیلینگ نیز مصطلح است ، نوعی روش جوانسازی کم تهاجمی و موثر است که در راستای کاهش چین و چروک صورت ؛ بخصوص در نواحی زیر چشم ، گوشه لب ها و غیره و ایجاد حجم در برخی نقاط صورت ؛ نظیر لب ها و گونه ها و نهایتا دستیابی به ظاهری جوان تر و شاداب تر مورد استفاده قرار می گیرد.

لازم به ذکر است که روند تزريق چربي صورت ؛ بر پایه جمع آوری چربی از یک ناحیه از بدن ( اغلب شکم و ران ) و پالایش آن و در نهایت ، تزریق مجدد چربی خالص ، به نواحی تعیین شده صورت استوار است ؛ بنابراین می توان گفت که تزریق چربی به منزله اخذ چربی از ناحیه دهنده و تزریق آن به ناحیه گیرنده می باشد.

توجه داشته باشید که تزريق چربي صورت را می توان به تنهایی یا به طور همزمان با اعمال جراحی لیفت صورت ، لیفت ابرو و جراحی زیبایی پلک ادغام کرده و بدین ترتیب ظاهری جوان تر در صورت ایجاد کرد.

باید اشاره داشت که در سال های اخیر ، انتقال چربی به طور فزاینده ای جایگزین فیلرهای مصنوعی و پروتزها در برجسته سازی گونه شده است.

در چه مواردی بهتر است که تزريق چربی صورت انجام شود ؟

  • در مواردی که چین و چروک در صورت تان وجود داشته باشد.
  • چنانچه تمایل دارید صورت و حتی دست های خود را جوان سازید.
  • در صورتی که می خواهید کانتورینگ صورت را بهبود بخشیده ، آثار به جا مانده از جراحات و جوش ها را برطرف کرده یا تورفتگی های بدن را پر کنید.

تزریق چربی صورت

تزريق چربی صورت چگونه انجام می شود ؟

تزريق چربي صورت ؛ بسته به وسعت ناحیه تزریق شونده ( گیرنده چربی ) ، ممکن است تحت بیحسی موضعی و به صورت سرپایی یا بیهوشی عمومی انجام شود. ( تزریقات کوچکتر را می توان تحت بیحسی موضعی انجام داد )

به طور کلی فرآیند تزریق چربی صورت ، معمولا یک تا سه ساعت طول به طول می انجامد.

جراح پلاستیک در تکنیک تزریق چربی ، چربی را از ناحیه دهنده بر می دارد و سپس سلول های چربی سالم را با دستگاه های مخصوص جدا می سازد و پس از تلخیص چربی های استخراج شده آن ها را به ناحیه گیرنده تزریق می کند.

باید توجه داشت که فرآیند تزریق ، باید چندین بار تکرار شود تا نتیجه مطلوب بدست آید.

مراحل تزريق چربی صورت

به طور کلی پیوند چربی در سه مرحله انجام می شود :

  1. گردآوری و استخراج چربی : جراح پلاستیک پیش از هر چیز و در وهله اول ، ناحیه برداشت چربی را مشخص کرده و داروی بیحسی موضعی تزریق می کند. سپس یک برش کوچک در ناحیه دهنده ایجاد می کند و کانولا متصل به سرنگ را داخل برش قرار داده و با نهایت دقت ، چربی مورد نیاز جهت تزریق را خارج می کند ( لیپوساکشن ).
  2. پالایش ( خالص سازی ) و انتقال چربی : زمانی که چربی به اندازه کافی از ناحیه دهنده گرفته شد ، جراح سلول های چربی را در محیط استریل فرآوری می کند و چربی را با سرنگ های کوچک مخصوص به ناحیه گیرنده تزریق می کند.
  3. تزریق چربی : در این مرحله ، ناحیه گیرنده پیوند آماده می شود. سوزن یا کانولا توسط جراح ، در برش ایجاد شده قرار می گیرد. لازم به ذکر است که تزریق ، معمولا چندین بار در ناحیه گیرنده انجام می شود.

توجه داشته باشید که هربار کانولا یا سوزن تزریق بیرون آورده می شود ، یک لایه بافت چربی در بافت طبیعی توزیع می شود. حال آن که توزیع چربی باید چندین بار تکرار شود تا بدین ترتیب نتیجه دلخواه حاصل گردد.