جراحی زیبایی بازو ( براکیوپلاستی )

جراحی زیبایی بازو : پوست شل و افتاده در بازوها موضوعی است که به طور فزاینده ای شیوع دارد و تعداد بسیاری از افراد با آن روبرو هستند. اکثر افراد ؛ به دنبال کاهش وزن قابل توجه ، افزایش سن ، عادات نادرست غذایی و مواردی از این قبیل دچار افتادگی و شلی پوست در ناحیه بازوها می شوند.

البته برخی افراد از نظر ژنتیکی ، مستعد ابتلا به بازوهای شل و ضعیف هستند و علیرغم سبک زندگی سالم ، رژیم غذایی خوب و ورزش منظم ؛ با شلی و افتادگی پوست بازو مواجه هستند.

جراحی زیبایی بازو یا براکیوپلاستی که لیفت بازو نیز نامیده می شود ، در واقع نوعی جراحی زیبایی است که به طور خاص جهت سفت کردن پوست شل بازو ( ناحیه زیر بغل تا آرنج ) و از بین بردن چربی در ناحیه زیر بازو انجام می پذیرد.

لازم به ذکر است هر ساله هزاران نفر تحت عمل جراحی لیفت بازو قرار می گیرند و از نتایج آن راضی هستند.

در این جا باید اشاره داشت که گاهی اوقات از لیپوساکشن نیز به صورت ترکیبی با جراحی زیبایی بازو ؛ برای دستیابی به بهترین نتایج استفاده می شود.

لیپوساکشن ، می تواند برای کسانی که در ناحیه بازوهای خود ؛ خاصیت کشسانی پوست و رسوبات چربی موضعی دارند گزینه درمانی مناسبی باشد.

جراحی زیبایی بازو

چه زمانی باید لیفت بازو را انجام داد ؟

اگر به وزن طبیعی رسیده اید اما احساس می کنید ، تناسب اندام شما به دلیل سستی و شل شدگی پوست بازوهایتان مخدوش شده است ؛ می توانید اقدام به انجام جراحی زیبایی بازو نمایید.

چنانچه وزن زیادی را از دست داده اید ، ولی هنوز با چربی و پوست اضافی در بازوهای خود مواجه هستید ؛ عمل جراحی زیبایی بازو گزینه مناسبی برای شما خواهد بود.

البته باید متذکر شد که انجام عمل لیفت بازو ( جراحی زیبایی بازو ) ، در افرادی مجاز خواهد بود که علاوه بر برخورداری از شرایط فوق الذکر ، از سلامت جسمانی مناسبی نیز بهره مند بوده و فاقد هر گونه مشکلات جدی پزشکی که می تواند خطرات جراحی را افزایش داده یا پروسه بهبودی را مختل کند ، باشند.

همچنین این افراد باید توجه داشته باشند که پس از عمل زیبایی بازو ، باید از رژیم غذایی سالم و سبک زندگی مناسبی بتعیت نمایند تا مجددا با تجمع چربی در بازوها و شلی و افتادگی پوست بازو مواجه نگردند.

جراحی لیفت بازو چگونه انجام می شود ؟

جراح پلاستیک به منظور انجام این عمل جراحی ؛ در ابتدا روی آرنج ، بازو و زیر بغل شما علامت هایی می زند.

پس از آن ؛ محل ، طول و جهت برش ؛ را بسته به نوع براکیوپلاستی تعیین می نماید.

سپس طبق توصیه جراح ، تزریق آرام بخش وریدی یا بیهوشی عمومی دریافت خواهید کرد.

جراحی زیبایی بازو

در این مرحله ؛ جراح اقدام به ایجاد برش های لازم جهت برداشتن پوست و چربی اضافی می نماید.

برش ها ممکن است به طور کامل در زیر بغل یا در نامشخص ترین ناحیه بازو زده شوند.

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد ، در برخی موارد ممکن است در راستای حصول نتایج مطلوب ؛ به طور همزمان با عمل لیفت بازو نیاز به انجام لیپوساکشن نیز باشد.

در این صورت ، جراح از لیپوساکشن به عنوان مکمل برای از بین بردن چربی اضافی استفاده خواهد کرد.

لازم به ذکر است که بعد از ایجاد برش های مورد نظر ، پوست و چربی اضافی از بازوهای شما برداشته شده و برش ها را کنار هم قرار خواهند گرفت تا کانتور بازو با قوام و استحکام بیشتری ایجاد گردد.

در مرحله بعدی ؛ جراح ، برش ها را با دقت می بندد تا جای زخم را به حداقل برساند.

بخیه ها ممکن است در زیر پوست ؛ یعنی جایی که به تدریج در بدن جذب می شوند ، قرار بگیرند.

در انتهای جراحی ؛ یک پانسمان استریل و یک گن فشرده ساز و لوله درن ، روی برش قرار داده خواهد شد.