جراحی زیبایی بینی که در پزشکی به رینوپلاستی مصطلح است ، نوعی عمل جراحی پلاستیک می باشد که با هدف رفع نقائص ظاهری بینی در عین حفظ عملکرد تنفسی انجام می گیرد.

لازم به ذکر است که جراحی بینی به طور کلی می تواند با رویکرد درمانی ، زیبایی یا درمانی – زیبایی ؛ صورت پذیرد.

در صورتی که جراحی بینی ، صرفا با هدف درمانی انجام شود ؛ در دسته جراحی های درمانی بینی قرار گرفته و به رفع اختلالات تنفسی بینی منتج می گردد.

جراحی زیبایی بینی در اهواز

حال آن که چنانچه جراحی بینی به منظور اصلاح دفرمیتی های ظاهری بینی ( با منشأ مادرزادی یا ناشی از حوادث و صدمات ) ، صورت گیرد ؛ در دسته جراحی های زیبایی بینی قرار خواهد گرفت.

توجه داشته باشید که گاهی اوقات ، جراحی بینی به صورت همزمان با هر دو هدف درمانی و زیبایی انجام می شود و علاوه بر اصلاح ایرادات ظاهری بینی ، عملکرد حیاتی و تنفسی بینی را نیز بهبود می بخشد.

انتخاب جراح بینی

افرادی که بنا به علل مختلف ، تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی دارند ؛ پیش از اقدام به انجام این عمل جراحی ، در ابتدا باید بهترین و حاذق ترین جراح بینی شهر خود را بیابند و پس از آن جهت مشاوره به مطب ایشان مراجعه نمایند.

برای برگزیدن بهترین جراح بینی ، راه های مختلفی وجود دارد که برخی از مهم ترین آن از قرار ذیل می باشند :

  • افراد در ابتدا باید از دوستان و اقوام خود که پیشتر جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ؛ در خصوص نتیجه عمل و نیز سطح رضایت آن ها از نتیجه جراحی ، گفتگو کنند.
  • قدم بعدی در این راستا ، جستجو در اینترنت و فضاهای مجازی می باشد ؛ متقاضیان جراحی زیبایی بینی می توانند با وارد کردن عبارت ” بهترین جراح بینی ” که در انتهای آن نام شهر خود را قرار داده اند ، می توانند لیستی از بهترین جراحان شهر خود را بیابند.
  • همانطور که می دانید امروزه اکثریت جراحان ، دارای صفحات مجازی می باشند ؛ لذا با مراجعه به سایت و صفحات مجازی پزشکان موجود در لیست می توانید نمونه کارهای ایشان را ملاحظه نموده و نیز با مطالعه رزومه کاری پزشک مورد نظر ، از سطح علمی ایشان نیز اطلاعات لازم را کسب کنید.

جراحی زیبایی بینی در اهواز

دکتر رضا خورشیدی فر فوق تخصص پلاستیک در اهواز و از متمایزترین پزشکان جراح بینی در اهواز می باشند.

شهروندان محترم اهوازی می توانند برای انجام موفقیت آمیز جراحی زیبایی بینی در اهواز و حصول نتایج مطلوب و رضایت بخش از انجام این عمل جراحی ، با اطمینان خاطر به مطب دکتر خورشیدی فر مراجعه نمایند.

مشاوره قبل از جراحی بینی

متقاضیان جراحی زیبایی بینی ، پس از انتخاب بهترین جراح بینی ؛ جهت اطمینان از انتخاب خود و قطعی کردن انتخاب شان ، باید به صورت حضوری به مطب پزشک مورد نظر مراجعه نموده و با ایشان مشاوره داشته باشند.

افراد در جلسه مشاوره باید در رابطه با انتظارات خود از نتیجه جراحی بینی و همچنین این که تمایل به اعمال چه نوع اصلاحاتی بر روی بینی دارند ، با پزشک خود گفتگو کنند.

باید اشاره داشت که یک پزشک فوق تخصص پلاستیک ماهر ، با معاینه بینی شما و ارزیابی این مسئله که تقویت کدام یک از عناصر چهره توأم با جراحی زیبایی بینی می تواند سبب ارتقاء توازن میان بینی شما با دیگر اجزای چهره تان شده و بر زیبایی صورت تان بیفزاید ؛ مشخص می نماید که آیا شما کاندید مناسبی برای جراحی بینی هستید یا خیر ؟

ناگفته نماند که در جلسه مشاوره قبل از رینوپلاستی ، پزشک در رابطه با دوره نقاهت این عمل جراحی و نیز هزینه عمل با شما صحبت خواهد کرد.

 

هزینه جراحی زیبایی بینی در اهواز

جراحی زیبایی بینی ، همانطور که از نام آن پیداست ؛ جزو جراحی های زیبایی بوده و در نتیجه تحت پوشش خدمات بیمه قرار ندارد.

افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی دارند ، برای اطلاع از قیمت نهایی این عمل جراحی باید به مطب پزشک منتخب خود رفته و مورد معاینه قرار گیرند.