عمل جراحی لیفت ابرو

جراحی لیفت ابرو ، از متداول ترین و موثرترین روش های ليفت ابرو و در واقع نوعی جراحی زیبایی ایمن و بی خطر است که با هدف اصلاح موقعیت ابروها و برطرف سازی خطوط و چروک پیشانی و خط اخم و نهایتا رفع افتادگی ابروها انجام می شود.

به طور کلی می توان گفت که جراحی ليفت ابرو ، جراحی بهبود ظاهر پیشانی و حالت ابروها می باشد و به بالا کشیدن گوشه خارجی ابروها و جوانسازی ناحیه پیشانی منتج می گردد.

در این جا باید اشاره داشت ، اگرچه راهکارهای دیگری ؛ نظیر تزریق بوتاکس نیز برای اصلاح موقعیت ابروها و رفع چین و چروک پیشانی وجود دارد ، اما این روش ها موقتی بوده و برای آن که به نتایجی ماندگار دست یابید بهترین گزینه برای شما جراحی ليفت ابرو خواهد بود.

توجه داشته باشید که تلفیق جراحی ليفت ابرو و جراحی لیفت صورت گزینه بسیار محبوبی می باشد ؛ زیرا بدین ترتیب می توان افزون بر اصلاح بخش فوقانی صورت ، دو سوم پایینی صورت را نیز اصلاح کرده و جوانی و شادابی را به میزان قابل ملاحظه ای به چهره باز گرداند.

جراحی لیفت ابرو

روش های جراحی ليفت ابرو

جراحی ليفت ابرو با روش های زیر قابل انجام می باشد :

  • ليفت ابرو با روش آندوسکوپی : در جراحی ليفت آندوسکوپیک ابرو ، چندین برش کوچک در خط مو ایجاد می شود. سپس ابزارهای نازکی برای بلند کردن و حرکت دادن بافت و عضلات پیشانی در زیر پوست بیمار قرار داده می شود و با بالا کشیدن پوست این ناحیه و نهایتا بخیه زدن آن ، موقعیت ابروهای فرد بهبود یافته و افتادگی ابروها اصلاح می گردد.
  • ليفت ابرو با برش محدود : در لیفت ابرو با برش محدود ، تنها 2 برش در نواحی مورد نظر ایجاد می شود. سپس بافت ها و عضلات ناحیه خارجی ابرو و ناحیه بین ابروها برداشته می شوند و این اتفاق سبب می شود تا خطوط اخم نیز صاف شود.

لیفت ابرو و پیشانی توسط دکتر خورشیدی فر بهترین جراح پلاستیک اهواز

توجه داشته باشید که هر برش ، حدود یک اینچ طول دارد و بالای شقیقه درست از خط مو ایجاد می شود.

لازم به ذکر است که جراحی ليفت ابرو در اغلب موارد به طور همزمان با جراحی زیبایی پلک انجام می شود.

  • ليفت ابرو به روش کلاسیک : در لیفت ابروی کلاسیک یا تاجی ، یک برش طولانی در پشت خط مو ایجاد می شود.این برش از یک گوش شروع می شود ، سپس از روی تاج سر عبور کرده  و در نهایت در گوش دیگر پایین می آید.

پس از آن ؛ پوست ، چربی و بافت های اضافی برداشته شده و عضلات و پوست ابرو به موقعیت مناسب تری منتقل می شوند.

در حال حاضر ، لیفت ابرو به روش کلاستیک ؛ معمولا انجام نمی شود.