عمل جراحی پروتز گونه

جراحی پروتز گونه : ویژگی های صورت جوان اغلب با ساختار استخوان خوب آغاز می شود. افزایش سن، کاهش تراکم استخوان و چربی می تواند ظاهری فرورفته ایجاد کند و اگر ساختار استخوان گونه ضعیف باشد، باعث می شود پیرتر از سن خود به نظر برسیم.

جراحی پروتز گـونه ، عمل زیبایی است که با هدف ایجاد ساختار استخوانی با قرار دادن پروتز در بالای استخوان گونه انجام می شود.

پروتزهای گونه ، معمولاً از طریق یک برش کوچک در داخل دهان ، جایی که گونه به لثه فوقانی می پیوندد ؛ قرار می گیرند. این بدان معنی است که هیچ جای زخمی در این عمل جراحی وجود ندارد.

البته گاهی ممکن است جراح تصمیم بگیرد ، پروتز را از طریق برش در پلک پایین جاگذاری کند.

معمولا سیلیکون برای ساخت پروتز استفاده می شود که به خوبی توسط بدن تحمل می شود.

بعضی اوقات استفاده از پیوند استخوان ضروری است که معمولاً از لگن گرفته می شود. اگر از پیوند استخوان استفاده شود، جای زخم در ناحیه پیوند خواهید داشت.

جراحی پروتز گونه

کاندیدای مناسب جراحی پروتز گـونه

جراحی افزایش گونه ؛ یک انتخاب کاملاً فردی است. می تواند برای بیمارانی که نسبت به گونه های خود آگاهی دارند تغییر دهنده زندگی باشد.

این روش باید برای اهداف و خواسته های شما انجام شود نه برای شخص دیگری یا مطابقت با هر نوع تصویر ایده آل.

اگراز نظر جسمی سالم و دارای وزن ثابتی هستید ، انتظارات واقع بینانه ای دارید ، غیر سیگاری هستید ، ظاهر گونه شما را  اذیت می کند ، گونه های خیلی صاف ، نازک و آویزان دارید ؛ می توانید کاندید ایده آلی برای این جراحی باشید.

اقدامات قبل از جراحـی پروتز گـونه

پزشک جراح پلاستیک ؛ پیش از جراحی پروتز گـونه ، آزمایش تشخیص طبی ؛ اعم از آزمایش خون و ادرار ، نوارقلب و تست تنفس را تجویز می کند.

از چند وقت قبل از جراحی پروتز گـونه ، نباید سیگار بکشید ؛ زیرا سیگار می تواند در فرآیند جراحی اخلال ایجاد کرده و با مشکلاتی که در عملکرد تنفسی به وجود می آورد سلامت فرد را به مخاطره خواهد انداخت.

از زمانی که پزشک معالج تان توصیه می کند ؛ از مصرف آسپرین ، داروهای ضد التهاب و رقیق کننده خون و مکمل گیاهی خودداری کنید ؛ زیرا این داروها باعث افزایش خونریزی می شوند.

جراحی پروتز گـونه ؛ معمولا در بیمارستان ، مرکز جراحی سرپایی مجاز یا مطب پزشک تحت بیهوشی عمومی یا بیحسی موضعی و تزریق آرام بخش وریدی انجام می شود.

اگر جراحی با استفاده از بیهوشی عمومی یا آرام بخش وریدی انجام می شود ، حتما ترتیبی دهید که شخصی شما را همراهی کند.

نتیجه جراحـی پروتز گـونه

نتایج جراحی پروتز گـونه ، بلافاصله پس از عمل ؛ قابل مشاهده است. اگرچه تورم موضعی می تواند گونه ها را برای دو هفته اول بسیار بزرگ نشان دهد.

ورم و کبودی موضعی ، تقریباً بعد از دو هفته برطرف شود و اکثر بیماران بعد از یک هفته به کار خود برمی گردند.

لازم به ذکر است که گاهی اوقات ، تورم می تواند مدت زمان بیشتری ادامه داشته باشد ؛ لذا می توان از داروهای تجویز شده برای تسریع رفع تورم استفاده کرد.

نکاتی درباره جراحـی پروتز گـونه

بعد از جراحی ، برش بانداژ می شود ؛ البته گاها ممکن است هیچ نوع پانسمان یا باند نداشته باشید.

اگر پروتز گونه از طریق ایجاد برش در داخل دهان قرار گرفته باشد ، ممکن است یک رژیم غذایی مایع و دهانشویه ویژه ای تجویز شود.

نتایج نهایی جراحی پروتز گـونه ، ممکن است در ابتدا با تورم پنهان شود.

اگر از پروتز جامد استفاده شود ، نتیجه نهایی قابل پیش بینی خواهد بود.

اگر در دوره نقاهت عمل پروتز گونه ؛ دچار تنگی نفس ، درد قفسه سینه یا ضربان غیرمعمول قلب شدید ؛ بلافاصله با پزشک معالج تان تماس بگیرید.