با انجام جراحی زیبایی بینی که در پزشکی به رینوپلاستی ، مصطلح است ؛ به یک بينی ایده آل تر و متعاقبا چهره ای زیباتر دست خواهید یافت. رینوپلاستی ، در واقع به عنوان یکی از چالش برانگیزترین و دشوارترین اعمال جراحی زیبایی محسوب می شود.

با توجه به پیچیدگی جراحی بينی و اهمیت بينی در صورت ، مراجعه به یک متخصص جراحی پلاستیک امری کاملا منطقی می باشد ؛ بنابراین مهم است که جراح متخصصی را بیابید که در این زمینه از تخصص لازم برخوردار باشد.

دکتر عبدالرضا خورشیدی فر فوق تخصص جراحی پلاستیک اهواز و عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران ، از زبده ترین پزشکان جراح بینی در اهواز به شمار می روند ؛ شهروندان محترم اهوازی در صورت تمایل به انجام جراحی زیبایی بینی می توانند با نهایت اطمینان به ایشان مراجعه نمایند.

جراح بینی

انتخاب جراح بینی

با افزایش تعداد جراحان و کلینیک هایی که جراحی زیبایی بينی انجام می دهند ، شناسایی بهترین جراح بینی دشوارتر می شود.

در پاسخ به این پرسش که به کدام پزشک برای جراحی زیبایی بینی باید مراجعه کنم ؟ ؛ باید اشاره داشت که انجام موفق کلیه اعمال جراحی پلاستیک ؛ از جمله جراحی بينی ( صرف نظر از درمانی یا زیبایی ) ، مستلزم انتخاب جراح متبحر و قابل اعتماد می باشند.

از این رو توجه داشته باشید که مهم ترین مؤلفه که در راستای انتخاب بهترین جراح باید بدان توجه داشته باشید ؛ این است که جراح مورد نظرتان دارای دانشنامه بورد جراحی پلاستیک باشد ؛ زیرا دارا بودن این دانشنامه ، دلالت بر صلاحیت جراح بر انجام اعمال جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی خواهد بود.

یک جراح پلاستیک برای اخذ دانشنامه بورد ، باید دارای چه استانداردهایی می باشد ؟

به طور کلی یک پزشک فوق تخصص جراحی پلاستیک ، در صورت دارا بودن استانداردهای ذیل می تواند دانشنامه بورد را اخذ نماید :

از یک دانشکده پزشکی تایید شده ، فارغ التحصیل شده باشد.

بعد از به اتمام رساندن تحصیلات خود در دانشکده پزشکی ، باید دوره های آموزش جراحی عمومی را که عموما تا 4 سال به طول می انجامد گذرانیده باشد.

پس از پایان دوره جراحی عمومی باید دوره دستیاری فوق تخصصی جراحی پلاستیک ( دوره 3 ساله ) را سپری کرده و کلیه آزمون ها ( کتبی و شفاهی ) را با موفقیت پشت سر گذاشته باشد.

جراحی زیبایی بینی ؛ توسط دکتر خورشیدی فر بهترین جراح پلاستیک اهواز

مشاوره قبل از جراحی بینی

توجه داشته باشید که ایمنی و نیز موفقیت رینوپلاستی ، تا حد قابل توجهی به مشاوره قبل از این عمل جراحی بستگی دارد.

در جلسه مشاوره قبل از عمل بينی ، جراح معالج از شما در خصوص مقاصدتان از انجام این جراحی و انتظاراتی که دارید ؛ سوالاتی خواهد پرسید.

همچنین سوالاتی در رابطه با سوابق پزشکی شما ، حساسیت های دارویی ، داروهایی که در حال حاضر مصرف می کنید ، سابقه جراحی های قبلی تان و نیز سابقه مصرف دخانیات و الکل ؛ از شما می پرسد.

باید اشاره داشت که جراح پلاستیک بینی در جلسه مشاوره ، ممکن است موارد ذیل را نیز انجام دهد :

  • ارزیابی وضعیت سلامت شما
  • بررسی بروز ریسک ها و خطرات احتمالی
  • ارزیابی آناتومی بينی و اندازه گیری های خاص در صورت شما
  • تهیه عکس از زوایای مختلف صورت شما برای تشکیل پرونده
  • گفتگو با شما در خصوص نتیجه عمل و عوارض احتمالی

ضمنا ناگفته نماند که در جلسه مشاوره ، ممکن است موارد ذیل از بیمار درخواست گردد :

  • انجام آزمایشات مخصوص
  • مصرف برخی داروهای خاص یا قطع مصرف بعضی از داروها
  • قطع مصرف سیگار و الکل
  • اجتناب از مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضد التهابی ( این داروهای می توانند منجر به افزایش ریسک خونریزی در حین عمل شوند )

در آخر لازم به ذکر است که اگرچه در جلسه مشاوره قبل از عمل بينی ( رینوپلاستی ) ، باید اهداف و انتظارات خود را با پزشک معالج خود در میان بگذارید ؛ اما توجه داشته باشید که در نهایت باید به جراح بینی منتخب خود اعتماد کنید و به ایشان اجازه دهید تا تصمیم نهایی را اتخاذ نمایند.