پزشک فوق تخصص پلاستیک

فوق تخصص پلاستیک : مشکلات ناشی از ناهنجاری ها و بدشکلی های اکتسابی ؛ مانند صدمات پس از سانحه ، سوختگی ها و سرطان ؛ مشکلات و ناهنجاری های مادرزادی ، اختلالات فک و صورت و نیازهای زیبایی در افراد جامعه ؛ موجب ظهور حیطه تخصصی جراحی پلاستیک شده است.

جراحی پلاستیک در ایران از سال 1328 پایه ریزی شد.

دوره فوق تخصصی جراحی پلاستیک ، زیرشاخه جراحی عمومی است و جراحان از میان دانش آموختگان دوره تخصصی جراحی عمومی دارای دانشنامه تخصصی انتخاب می شوند و بعد از گذراندن دوره آموزشی سه ساله ، دانش و مهارت های تخصصی مربوطه را کسب می کنند و در اختیار جامعه قرار می دهند.

 از دلایل نیاز به این دوره ؛ می توان به شیوع نسبتا بالای بدشکلی ها ، ناهنجاری های مادرزادی ، صدمات ناشی از تروما ، مجروحین ناشی از انفجار و غیره اشاره کرد.

جراح فوق تخصص پلاستیک برای اخذ دانشنامه باید استانداردهای ذیل را دارا باشد :

فارغ التحصیل یک دانشکده پزشکی تائید شده باشد.

پس از پایان دانشکده پزشکی، حداقل به مدت چهار سال آموزش جراحی عمومی و پس از آن، سه سال دوره دستیاری فوق تخصص جراحی پلاستیک را گذرانده باشد.

در تمام آزمون‌های کتبی و شفاهی مربوطه، موفق شده باشد.

فوق تخصص پلاستیک

اعضای رسمی انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران باید :

  • فارغ التحصیل رشته جراحی پلاستیک باید مورد تایید وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی باشند.
  • سالانه دوره‌های بازآموزی جراحی پلاستیک را گذرانده باشند.
  • اقدام به انجام اعمال جراحی در مراکز درمانی مجاز و تائید شده نمایند.
  • اصول و موازین علمی و قانونی را رعایت کرده و از منشور اخلاقی انجمن پیروی نمایند.
  • اطمینان از اشراف و تسلط جراح بر اصول زیبایی شناسی ، معمولا نگرانی اصلی همه بیماران جراحی زیبایی است ؛ حتی اگر به دلایل پزشکی بخواهند آن جراحی را انجام می دهند.

از آن جا که جراحی زیبایی به دید هنری نیاز دارد ، مسلماً جراح پلاستیک انتخاب بهتری برای انجام اعمال جراحی زیبایی می باشد ، به شرط آن که واجد شرایط فوق الذکر بوده و باتجربه باشد.

همچنین لازم به ذکر است جراحان پلاستیک که دارای مجوز خاصی هستند ؛ آموزش ها و تجربیاتی فرا گرفته اند که سایر متخصصین آن ها را پشت سر نگذاشته اند.

از این رو اکیدا توصیه می شود ؛ برای اطمینان از کسب بهترین نتیجه ممکن از جراحی زیبایی مورد نظرتان ، حتما جراحی را انتخاب کنید که در زمینه اعمال جراحی پلاستیک زیبایی و ترمیمی از تبحر و تخصص لازم برخوردار بوده و کارنامه درخشانی در این حوزه داشته باشد.

دکتر عبدالرضا خورشیدی فرد از بهترین پزشکان فوق تخصص پلاستیک اهواز و ایران به شمار می روند که با اتکا بر تجریبات بالایی که طی سالیان طبابت شان اخذ نموده اند ، دستیابی به نتایج مطلوب و ایده آن از انجام کلیه جراحی های پلاستیک را برای شما میسر خواهند ساخت.