جراحی بینی در افراد دیابتی

آیا انجام جراحی بینی در افراد دیابتی ممکن است؟. در واقع این موضوع یکی از متداول ترین سوالات افراد در زمان مشاوره با پزشک محسوب می شود که در پاسخ به آن باید اشاره کنیم که انجام این جراحی در این گروه از افراد ممکن است همراه با محدودیت ها و عوارض هایی باشد ولی دقت داشته باشید که این موضوع به معنای عدم انجام این عمل نیست ولی بهتر است قبل از هر چیزی حتما در مورد آن این موضوع با پزشک خود مشورت نمایید.

جراحی بینی در افراد مبتلا به دیابت

شرایط انجام جراحی بینی در افراد دیابتی

افرادی که به این بیماری مبتلا هستند در واقع یکی شایع ترین مشکلاتی که با آن روبرو هستند، بیماری شان است که جراحی برای آن ها چگونه انجام داده می شود.

در خصوص این مورد باید اشاره کنیم که اگر این افراد تمامی نکات زیر را رعایت کنند در نتیجه امکان انجام جراحی بینی برای آن ها فراهم خواهد بود.

✳️ 1 – حتما در جلسه مشاوره با بهترین جراح بینی در اهواز حتما در مورد داشتن این بیماری با پزشک خود صحبت نمایید تا بنا به تجویزی ایشان دارو هایی را مصرف نمایید.

در طی این جلسه لازم است تا آزمایشات لازم جهت بررسی میزان بررسی سطح قند خون از شما گرفته شود تا در حین جراحی بتوان آن را کنترل کرد.

زمانی قند خون شما ان هم به صورت ناشتا حدود 150 میلی گرم یا حتی کمتر از آن باشد هیچ گونه مشکلی را برای انجام این عمل نخواهید داشت.

✳️ 2- طول دوره نقاهت در این افراد نسبت به دیگران کمی طولانی تر خواهد بود پس در این حین حتما دقت داشته باشید محل های برش خورده را کاملا تمیز نگه دارید، لازم به دکر است رعایت تمامی مراقبت های بعد از جراحی بینی منجر به دریافت نتیجه مطلوب از عمل می شود.

انتظارات ناشی از جراحی بینی در افراد دیابتی

انجام این عمل در تمامی افراد می تواند استرس روانی بسیار زیادی را به همراه داشته باشد، افراد مبتلا دیابت هم با داشتن چنین شرایطی و افزایش سطح قند خون این مشکل در آن ها چند برابر خواهد بود.

اگر با چنین مشکلی یعنی افزایش قند خون بعد از عمل خود مواجه شدید لازم است تا هر چه سریع تر با پزشک خود تماس بگیرید تا اقدامات لازم برای بهبودی انجام داده شود.

⚠️ نکته: میزان انسولین استفاده شده برای افراد مبتلا به دیابت بعد از عمل جراحی ممکن است برای موفقیت آمیز بودن عمل تغییر کند.

مشکلات جراحی بینی در افراد دیابتی

همانطور که می دانید انجام این عمل تحت بی هوشی عمومی انجام داده می شود، حال زمانی که این افراد بی هوش می شوند بعد از ایجاد برش تنشی را تجربه می کنند، وجود چنین مشکلی منجر به تولید هورمون و تاثیراتی برروی سطح قند خون می شود.

ذکر این نکته بسیار حائز اهمیت می باشد که قبل از شروع جراحی در واقع پزشک قند خون شما را بررسی و کنترل می کند. پس این عمل با توجه حساسیت های بسیار بالایی که می تواند به همراه داشته باشید لازم است تا در بیمارستان انجام دهید تا با توجه به امکانات زیاد مرکز، بتوان از وقوع هر گونه مشکلی در حین عمل پیشگیری کرد.

دقت داشته باشید که عدم بهبودی زخم ها و طولانی تر شدن آن ممکن است عوارض و خطراتی را برای فرد به همراه داشته باشد که در خصوص این موضوع پزشک، شما را با مراقبت های لازم بعد از عمل و بسیاری از موارد مرتبط با آن آشنا واهد کرد تا از این طریق بتوانید هر گونه عوارض احتمالی بعد از عمل را کاهش دهید.

همچنین در این بین بهتر است تا حتما در مورد تغدیه خود با پزشک متخصص مشورت نمایید تا نتایج مطلوبی را نیز از عمل خود دریافت نمایید.

سوالات متداول

جراحی بینی در افراد مبتلا به دیابت چه خطراتی را به همراه خواهد داشت؟

هر عمل جراحی همراه با عوارض و خطراتی می باشد انجام این جراحی هم در افراد شامل دوره نقاهت طولانی، احتمال ایجاد عفونت و … می شود.

مدت زمان بهبودی بعد از جراحی بینی در افراد دیابتی چقدر است؟

در واقع این موضوع به میزان بزرگی زخم شما، نحوه کنترل بیماری، مصرف دارو های تجویز شده از سوی پزشک، انجام ورزش های مناسب و بسیاری از موارد دیگر بستگی دارد.

کلام آخر

همانطور که در این نوشتار هم خواندید جراحی بینی در افراد دیابتی امکان پذیر است ولی بهتر است تا حتما در مورد این موضوع با پزشک خود در جلسه مشاوره صحبت نمایید تا با توجه به فاکتور های مختلفی که برای این جراحی وجود دارد بتواند بهترین و مناسب ترین طرح را برای شما انتخاب نماید.

اشتراک گذاری مقاله

عضویت در خبرنامه مقالات پزشک

برای دریافت آخرین مقالات پزشکی ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید .

مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آیا جراحی بینی در افراد دیابتی امکان پذیر است؟
دکتر عبدالرضا خورشیدی فر
دکتر عبدالرضا خورشیدی فر

::‌ فوق تخصص جراحی پلاستیک
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
فلوشیپ جراحی زیبایی از ایتالیا ::

فهرست

دکتر عبدالرضا خورشیدی فر

::‌ فوق تخصص جراحی پلاستیک ::

عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
فلوشیپ جراحی زیبایی از ایتالیا