جراحی ترمیم بینی

Rate this post

یکی از محبوب ترین جراحی های زیبایی صورت عمل بینی محسوب می شود ولی در بعضی از مواقع ممکن است با توجه به عدم تجربه جراح نتیجه مطلوبی از جراحی حاصل نشود. در صورت بروز چنین مشکلی انجام جراحی ترمیمی بینی پشنهاد می شود ولی حتما توجه داشت باشید که این جراحی را نزد بهترین جراح بینی انجام دهید چرا که نیاز به دقت و تبحر زیادی دارد تا نتیجه مطلوبی از جراحی حاصل شود.

مزایای انجام جراحی ترمیم بینی

زمانی که شما یکبار جراحی بینی را انجام داده باشید ولی نتیجه خوبی را دریافت نکرده باشید انجام جراحی ترمیم بینی توصیه می شود. رینوپلاستی ثانویه می تواند مزایای بسیار زیادی را به همراه داشته باشد که در این بخش از نوشته به آن اشاره خواهیم کرد از جمله مزایای این جراحی عبارتند از:

 • در صورت ناموفق بودن عمل بینی فرد ممکن است دچار مشکلات تنفسی شود که با انجام جراحی بینی ترمیمی تمامی این ناهنجاری ها و مشکلات مربوط به ساختار بینی کاملا رفع می شود.
 • زمانی که انتظارات بیمار بعد از جراحی بینی کاملا رفع نشد اعتماد به نفس او نیز به نسبت کمتر از قبل می شود در اینصورت با انجام جراحی ترمیمی بینی نزد یک جراح باتجربه اعتماد به نفس او مجدد باز خواهد گشت.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی ترمیم بینی

زمانی که بعد از گذشت مدتی بعد از جراحی دچار مشکلات تنفسی شدید نیاز به انجام جراحی بینی خواهید داشت ولی توجه داشته باشید با توجه به حساس بودن جراحی بینی ثانویه حتما این جراحی را نزد یک جراح باتجرب انجام دهید. از جمله دلایل نیاز به انجام عمل بینی ثانویه به شرح زیر می باشد:

در جراحی بینی استخوانی زمانی که تیغه بینی به خوبی جراحی نشده باشد و قوز بینی بعد از جراحی باقی مانده باشد انجام رینوپلاستی ترمیمی توصیه می شود ولی حتما می بایست مدتی را بعد از جراحی بینی اولیه صبر کرد تا ورم بینی کمتر شود و بینی شکل کامل خود را نشان دهد.

زمانی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی گرفتید حتما این برای انجام جراحی این کار را نزد بهترین جراح بینی انجام دهید چرا که ممکن است  بعضی از بیماران بعد از جراحی بینی بویایی خود را از دست بدهند یا حتی صدای تنفس آن ها زیاد باشد به گونه ای که برای اطرافیان مزاحمت ایجاد کند.

افتاده بودن نوک بینی معمولا در بینی های گوشتی اتفاق می افتد، این موضوع زمانی رخ می دهد که غضروف بینی به خوبی تقویت نشده باشد.

خیلی از متقاضیان جراحی بینی قصد دارند تا سوراخ های بینی متقارن باشد، ولی بعضی از مواقع چنین اتفاقی رخ نمی دهد، که در این صورت نیز نیاز به انجام جراحی ترمیمی بینی می باشد.

زمانی که بینی بیش از اندازه کوچک شود برروی صورت بسیار اغراق آمیز خواهد شد که با انجام عمل ترمیم بینی می توان این مشکل را برطرف کرد.

زمانی که جراح از تجربه و تبحر کافی برای انجام جراحی برخوردار نباشد بینی گوشت اضافه می آورد. با بروز چنین مشکلی انجام جراحی ترمیمی بینی کمک می کند تا گوشت اضافه ایجاد شده در بینی اصلاح شود.

نحوه انجام جراحی ترمیمی بینی در اهواز

به منظور انجام جراحی بینی ثانویه از دو تکنیک باز و بسته استفاده می شود، که هر کدام از آن ها به نسبت هم کاملا متفاوت می باشد.

عمل ترمیم بینی به روش باز

به منظور انجام جراحی ابتدا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد بعد برشی در زیر بینی به منظور جداسازی پوست بینی ایجاد می شود تا از این طریق بتوان در ساختار بینی تغییراتی را ایجاد کرد و مشکلات ایجاد شده در جراحی اولیه بینی کاملا رفع کرد. زمانی که تمامی این مراحل انجام شد محل برش خورده بخیه و بینی گچ گرفته می شود تا به همان شکل باقی بماند.

جراحی بینی به روش بسته

در این روش جراحی تمامی برش های ایجاد شده از داخل بینی می باشند. به منظور انجام جراحی ابتدا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرد. بعد از آن با استفاده از ابزاری، سوراخ های بینی بالا نگه داشته می شوند تا از این طریق جراح بتواند تغیرات لازم را برروی بینی اعمال کند. در انتها بعد از جراحی اسپلینت برروی بینی قرار داده می شود تا بینی فرم خود را از دست ندهد.

مراقبت های بعد از جراحی ترمیم بینی

همانطور که در جراحی بینی اولیه مراقبت های بعد از جراحی اهمیت بسیار زیادی دارد در رینوپلاستی ثانویه نیز حتما لازم است تا مراقبت های لازم را انجام دهید تا نتیجه مطلوبی را از جراحی خود دریافت کنید از جمله مراقبت های لازم بعد از رینوپلاستی ثانویه به شرح زیر می باشد:

 • در صورتی که داروهایی نظیر آنتی بیوتیک، مسکن و … برای شما تجویز شده باشد توجه داشته باشید که حتما به موقع مصرف کنید.
 • به منظور بهبودی تورم بعد از جراحی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین بدنی اجتناب کنید.
 • از قرارگیری در معرض گرمای زیاد به شدت اجتناب کنید.
 • از خوابیدن به پهلو برای مدتی اجتناب کنید
 • در زمان است استراحت حتما دو بالش زیر سر خود قرار دهید تا خونرسانی بهبود یابد.
 • به منظور پاک کردن صورت از دستمال مرطوب استفاده کنید.
 • حتما از مسواک نرم استفاده کنید.
 • از غذای نرم استفاده کنید تا نیازی به جویدن نداشته باشد.

سوالات متداول

اشتراک گذاری مقاله
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

عضویت در خبرنامه مقالات پزشک

برای دریافت آخرین مقالات پزشکی ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید .

مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جراحی-ترمیمی-بینی
دکتر عبدالرضا خورشیدی فر
دکتر عبدالرضا خورشیدی فر

::‌ فوق تخصص جراحی پلاستیک
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
فلوشیپ جراحی زیبایی از ایتالیا ::

فهرست

دکتر عبدالرضا خورشیدی فر

::‌ فوق تخصص جراحی پلاستیک ::

عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
فلوشیپ جراحی زیبایی از ایتالیا