جراحی لیفت ابرو ، از متداول ترین و موثرترین روش های ليفت ابرو می باشد و  نوعی جراحی زیبایی ایمن و بی خطر محسوب می شود. این عمل با هدف  اصلاح موقعیت ابروها ، برطرف سازی خطوط و چروک پیشانی ، خط اخم و نهایتاٌ رفع افتادگی ابروها انجام می شود.

به طور کلی می توان گفت که جراحی ليفت ابرو ، عملی است برای بهبود ظاهر پیشانی و حالت ابروها  که به بالا کشیدن گوشه خارجی ابروها و جوانسازی ناحیه پیشانی منتج می گردد.

در این جا باید اشاره داشت ، اگرچه راهکارهای دیگری ، نظیر تزریق بوتاکس نیز برای اصلاح موقعیت ابروها و رفع چین و چروک پیشانی وجود دارد ، اما این روش ها موقتی هستند. جهت دستیابی به نتایجی ماندگار  ، بهترین گزینه برای شما جراحی ليفت ابرو خواهد بود.

توجه داشته باشید که تلفیق جراحی ليفت ابرو و جراحی لیفت صورت گزینه بسیار محبوبی می باشد ؛ زیرا بدین ترتیب می توان افزون بر اصلاح بخش فوقانی صورت ، دو سوم پایینی صورت را نیز اصلاح کرده و جوانی و شادابی را به میزان قابل ملاحظه ای به چهره باز گرداند.

جراحی لیفت ابرو

روش های جراحی ليفت ابرو

جراحی ليفت ابرو با روش های زیر قابل انجام می باشد :

 • ليفت ابرو با روش آندوسکوپی : در جراحی ليفت آندوسکوپیک ابرو ، چندین برش کوچک در خط مو ایجاد می شود. سپس ابزارهای نازکی برای بلند کردن و حرکت دادن بافت و عضلات پیشانی در زیر پوست بیمار قرار داده می شود و با بالا کشیدن پوست این ناحیه و نهایتا بخیه زدن آن ، موقعیت ابروهای فرد بهبود یافته و افتادگی ابروها اصلاح می گردد.
 • ليفت ابرو با برش محدود : در لیفت ابرو با برش محدود ، تنها 2 برش در نواحی مورد نظر ایجاد می شود. سپس بافت ها و عضلات ناحیه خارجی ابرو و ناحیه بین ابروها برداشته می شوند و این اتفاق سبب می شود تا خطوط اخم نیز صاف شود.

لیفت ابرو و پیشانی توسط دکتر خورشیدی فر بهترین جراح پلاستیک اهواز

توجه داشته باشید که هر برش ، حدود یک اینچ طول دارد و بالای شقیقه درست از خط مو ایجاد می شود.

لازم به ذکر است که جراحی ليفت ابرو در اغلب موارد به طور همزمان با جراحی زیبایی پلک انجام می شود.

 • ليفت ابرو به روش کلاسیک : در لیفت ابروی کلاسیک یا تاجی ، یک برش طولانی در پشت خط مو ایجاد می شود.این برش از یک گوش شروع می شود ، سپس از روی تاج سر عبور کرده  و در نهایت در گوش دیگر پایین می آید.

پس از آن ؛ پوست ، چربی و بافت های اضافی برداشته شده و عضلات و پوست ابرو به موقعیت مناسب تری منتقل می شوند.

در حال حاضر ، لیفت ابرو به روش کلاسیک ؛ معمولا انجام نمی شود.

 

فرایند جراحی لیفت ابرو چگونه است

پروسه عمل لیفت ابرو ، یک فرایند سرپایی محسوب می شود که تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی به همراه تزریق داروی آرام بخش درون وریدی انجام می پذیرد. نوع بیهوشی ، به صلاحدید جراح فوق تخصص انتخاب می شود.

پس از تأثیر داروی بیهوشی ، جراح پلاستیک ، با بکارگیری یکی از تکنیک های ذکر شده در فوق ، برش ها را در محل مناسب ایجاد کرده و عمل را انجام می دهد. پس از اعمال تغییرات ، برش ها با استفاده از بخیه های جذبی یا غیر قابل جذب ، بسته می شوند.

مدت زمان جراحی لیفت ابرو ، بسته به روش بکارگرفته شده و همچنین با توجه به دیگر پروسه هایی که ممکن است به صورت هم زمان با آن انجام شوند ، متغیر است.

 

دوره ریکاوری جراحی لیفت ابرو

عموماً افرادی که تحت این عمل جراحی زیبایی صورت قرار می گیرند ، بعد از اتمام پروسه ، درد خفیفی را احساس می کنند. بروز درد و فشار نسبی در پیشانی ، امری طبیعی است. به مدت 10 روز یا بیشتر ، فرد در محل جراحی شده ، شاهد ورم و کبودی خواهد بود. این موارد حدوداً بعد 2 هفته ، به مرور برطرف می شوند.

مدت زمان مورد نیاز جهت ریکاوری و کسب توانایی لازم به منظور ادامه دادن برنامه روزانه ، برای هر شخص متفاوت است. مشخصاً اگر فرد تنها تحت عمل لیفت ابرو قرار گرفته باشد ، بعد از مدت کوتاه تری قادر است به فعالیت های روتین خود بپردازد. در دوره ریکاوری توصیه می شود نکات زیر را رعایت فرمایید:

 • پس از اتمام پروسه و رفع اثر داروی بیهوشی ، در محیط خانه کمی قدم بزنید؛ این عمل به گردش خون در بدن کمک می کند.
 • با گذشت حدوداً 2 روز ، می توانید حمام کنید. هنگام استحمام ، صورت و محل برش ها را به آرامی بشویید.
 • تقریبا پس از یک هفته می توانید مجدداً به محل کار خود بازگردید.
 • پیشنهاد می شود بعد از آن که مصرف داروهای مسکن را متوقف نمودید ، رانندگی کنید.
 • پس از 2 الی 4 هفته ، می توانید به صورت تدریجی تمرینات ورزشی خود را مجدداً انجام دهید.

 

عوارض احتمالی جراحی لیفت ابرو

هر روند جراحی ، عوارض و اثرات جانبی به دنبال دارد و جراحی لیفت ابرو نیز از این قاعده مستثنی نیست. موارد زیر از جمله عارضه هایی هستند که احتمال دارد بعد از عمل نمود پیدا کنند:

 • تشکیل اسکار: بعد از پروسه لیفت ابرو ، امکان دارد که اثر برش ها به صورت نمایان بر روی پوست باقی بمانند.
 • تغییر در احساس و تحریک پذیری پوست: این جراحی زیبایی ممکن است سبب بی حسی موقت یا دائم پوست پیشانی یا پوست فرق سر شود.
 • نامتقارن بودن ابروها: امکان دارد قرینه نبودن ابروها بعد از جراحی ، به دلیل بروز ورم در آن ناحیه باشد؛ بنابراین با بهبود یافتن تورم ، این عارضه نیز برطرف می شود. چنانچه عدم تقارن به علت خطای جراحی رخ داده باشد ، جهت اصلاح آن ، فرد باید مجدداً تحت عمل قرار گیرد.
 • مشکلات مربوط به مو: ممکن است لیفت ابرو موجب بالا رفتن خط رویش مو یا ریزش مو در محل برش شود.
 • خطر خونریزی ، عفونت و واکنش بدن فرد به داروی بیهوشی نیز عوارضی است که بروز آن ها بعد از جراحی لیفت ابرو محتمل است.

با مراجعه به دکتر خورشیدی فر فوق تخصص پلاستیک ، موفقیت آمیز بودن جراحی شما تضمین می شود و احتمال بروز عوارض ناشی از آن تا حد بسیاری کاهش می یابد.