مراقبتهای بعد از لیفت اندوسکوپی پیشانی یا میانی صورت

Rate this post

مراقبتهای بعد از لیفت اندوسکوپی پیشانی یا میانی صورت

 1. مصرف دارو: داروهای تجویز شده توسط جراح خود را طبق دستور مصرف کنید.
 2. کمپرس سرد (کیسه یخ) : فقط تا 72 ساعت بعد از عمل و دست کم روزانه  4 بار به مدت 15-20 دقیقه روی موضع عمل شده قرار دهید. از قرار دادن مستقیم یخ روی پوست جداً خودداری کنید.
 3.  کمپرس گرم :از روز چهارم بعد از عمل روزانه 4 بار به مدت 15-20 دقیقه کیسه آبگرم ( نه داغ ) روی موضع قرار دهید تا به کاهش تورم و کبودی کمک کند.
 4. مراقبت از زخم: روزانه یک یا دوبار محل برش جراحی را با یک گاز استریل آغشته به سرم نرمال سالین تمیز کنید، پس از خشک شدن از پمادهای تجویز شده توسط پزشک روی برش قرار داده و پانسمان کنید. بخیه ها روز دهم بعد از عمل برداشته خواهند شد. توجه : حداقل 24 ساعت بعد از برداشتن بخیه ها می توانید موهای خود را بشویید.
 5. در بعضی موارد ، برای جمع آوری ترشحات خونابه ای در محل عمل درن قرار داده می شود که 1 تا 2 روز بعد از عمل برداشته می شود.
 6. در دوره بهبودی ممکن است در موضع عمل شده بیحسی و گزگز وجود داشته باشد . این حالت ظرف مدت یک تا چند ماه رفع می شود.در بعضی بیماران تا 12 ماه هم طول می کشد. برای کوتاهتر شدن این دوره ، مراقبتها را به دقت انجام دهید.
 7. ورزشهای سنگین ( هر فعالیتی که موجب افزایش ضربان قلب شود) تا یکماه بعد از عمل ممنوع است. از مواد غذایی، سبزیجات و داروهای رقیق کننده خون به مدت یکماه بعد از عمل پرهیز کنید.
 8. از پایین انداختن طولانی سر ( حین مطالعه ، کار با موبایل و ….) حداقل به مدت یکماه بعد از عمل خودداری کنید. توصیه می شود بعد از عمل در وضعیت نیمه نشسته استراحت کنید.
 9. در تعداد اندکی از بیماران عوارضی چون ورم پلک بالا و خشکی چشم رخ دهد که گذراست. تا مدتی بعد از عمل رانندگی ممنوع است.
 10. تورم بعد از عمل عادی است که ظرف یک تا چند هفته کاهش می یابد. بسته به شرایط بدنی هر شخص، مقدار اندکی از تورم در طول مدت چند ماه و در موارد نادر تا یکسال  فروکش می کند. از اعمال هرگونه ماساژ در ناحیه سر و صورت به مدت سه ماه خودداری شود.
 11. تورم ممکن است بعد از عمل رخ دهد که طبیعی است و اغلب ظرف یک تا چند هفته به مقدار قابل ملاحظه ای فروکش می کند. باقیمانده تورم بسته به شرایط جسمی بیمار بعد از چند ماه بهبود می یابد. در موارد نادری تورم خفیف ممکن است 6 ماه تا یکسال ادامه یابد. از اعمال هرگونه ماساژ درناحیه سر و صورت به مدت 3 ماه خودداری کنید.
 12. هدف از انجام لیفت ابرو ، بالا کشیدن پوست پیشانی و ابروی نزول یافته است نه برای درمان پوست اضافی پلک. غیرقرینگی ها و نمای افتاده پوست پلک ها با این جراحی ممکن است بطور کامل اصلاح نشود. برای رفع کامل پوست اضافی پلک جراحی دیگری بنام بلفاروپلاستی بعد از لیفت ابرو انجام می شود.
 13. در روند پیری پوست و بافت نرم صورت افت می کند . لیفت ابرو یا لیفت میانی صورت تنها بافت نزول کرده را بهبود می بخشد، اما بر کیفیت پوست تاپیری ندارد. فرورفتگی ها ممکن است با فیلر بعد از عمل لیفت صورت درمان شود.
 14. بعد از بیهوشی عمومی ، برخی از بیماران احساس گلودرد داشته باشند که ناشی از عبور لوله تهویه حین عمل بوده و طبیعی است که ظرف 1 تا 2 روز رفع می شود.
 15. لطفا کلیه دستورات و مراقبت های داده شده را بدقت انجام دهید ، هر گونه درد ناگهانی ، تورم شدید و موادر مشابه را فوراً به پزشک خود اطلاع دهید.

اینجانب ………………………………… کلیه مطالب فوق را مطالعه کرده و متعهد به رعایت دستورات و مراقبت های آموزش داده شده توسط پزشک خود هستم.

 

امضای بیمار : ……………………………..

تاریخ :

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شیوه جراحی روی کلید زیر کلیک نمایید.

اشتراک گذاری مقاله
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

عضویت در خبرنامه مقالات پزشک

برای دریافت آخرین مقالات پزشکی ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید .

مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکتر عبدالرضا خورشیدی فر
دکتر عبدالرضا خورشیدی فر

::‌ فوق تخصص جراحی پلاستیک
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
فلوشیپ جراحی زیبایی از ایتالیا ::

فهرست

دکتر عبدالرضا خورشیدی فر

::‌ فوق تخصص جراحی پلاستیک ::

عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
فلوشیپ جراحی زیبایی از ایتالیا