جراحی زیبایی سینه

Rate this post

عمل جراحی زیبایی سینه

جراحی زیبایی سینه ؛ یکی از انواع جراحی پلاستیک بدن است که خود انواع جراحی سینه ؛ اعم از جراحی پروتز سینه ، جراحی لیفت سینه ، جراحی ماموپلاستی کاهشی و جراحی ژنیکوماستی ( کوچک کردن سینه در مردان )  را شامل می شود.

به طور کلی با انجام جراحی زیبایی سینه ، می توان فرم و شکل ظاهری سینه ها را بهبود بخشیده و نمای زیباتری برای آن ها به ارمغان آورد.

بانوانی که به هر دلیلی ، از سایز یا فرم سینه های خود ناراضی هستند ؛ می توانند نسبت به انجام جراحی زیبایی سینه مبادرت نموده و با انجام جراحی مورد نظر ، بر زیبایی اندام و متعاقبا بر میزان اعتماد به نفس خود بیافزایند.

البته در این جا باید اشاره داشت که جراحی زیبایی سینه ؛ صرفا با هدف زیبایی و در راستای بهبود ظاهر سینه ها انجام نشده و با انجام آن می توان ، سینه از دست رفته ( در اثر عوامل مختلفی ؛ از جمله بیماری هایی چون سرطان و غیره ) را نیز ترمیم و بازسازی نمود.

لازم به ذکر است اعمال جراحی زیبایی سینه ، همانطور که در ابتدای مقاله اشاره شد ؛ انحصارا مختص خانم ها نبوده و در آقایان نیز با هدف کوچک کردن سایز سینه قابل انجام می باشد که از آن تحت عنوان جراحی ژنیکوماستی یاد می شود.

جراحی زیبایی سینه

انواع جراحی زيبايی سينه

با توجه به توضیحاتی که پیشتر و در پاراگراف ابتدایی مقاله تشریح نمودیم ؛ گفتیم که جراحی زيبايی سينه ، انواع مختلفی دارد.

در ادامه ؛ هر یک از انواع جراحی زيبايی سينه را به اختصار شرح داده ایم.

جراحی پروتز سینه

جراحی پروتز سینه یا به عبارتی جراحی بزرگ کردن سایز سینه با پروتز ، از جمله پرطرفدارترین اعمال جراحی زيبايی سينه به شمار می رود که روزانه بر شمار متقاضیان آن افزوده می شود.

طی عمل جراحی پروتز سینه ، پروتز یا در واقع ایمپلنت مصنوعی ؛ جایگزین سینه واقعی می شود.

جنس پروتزهای سینه ، از سیلیکون ( ژل ) یا سالین ( آب و نمک استریل ) می باشد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر ، پروتزهای سالینی به نوعی منسوخ شده اند و در موارد معدودی ممکن است از آن ها استفاده گردد.

پروتزهای سیلیکونی ، محبوب ترین نوع پروتزهای سینه هستند ؛ این پروتزها با توجه به آن که از جنس نوعی مواد موجود در طبیعت تهیه می شوند و با بافت بدن سازگارند ؛ هیچ گونه واکنش منفی در بدن ایجاد نکرده و پس از قرارگیری در سینه ، بدن آن را پس نخواهد زد.

جراحی لیفت سینه

جراحی لیفت سینه که به جراحی بالا کشیدن سینه نیز مصطلح است و در پزشکی با عنوان عمل ماستکتومی نیز از آن یاد می شود ؛ در واقع نوعی جراحی پلاستیک زیبایی سینه می باشد که با انجام آن ؛ بافت و پوست اضافی از سینه ها برداشته شده و در نتیجه ، شلی و افتادگی سینه ها مرتفع شده و فرد به سینه هایی زیباتر و جوان تر دست خواهد یافت.

جراحی ماموپلاستی کاهشی ( کوچک کردن سینه )

بعضی از بانوان به دنبال علل مختلفی ؛ از جمله وراثت ، نوسانات هورمونی ، اضافه وزن و غیره ؛ با مشکل بزرگ بودن غیرطبیعی سینه ها روبرو هستند.

لازم به ذکر است که بزرگ بودن بیش از حد سینه ها ، افزون بر آن که سبب کاهش اعتماد به نفس می شود ؛ می تواند موجب بروز مشکلات جسمانی متعدد دیگری ؛ از قبیل گردن درد ، شانه درد و مواردی از این قبیل شده و فرد را مصمم به یافتن راهی جهت رهایی از این وضعیت نماید.

جراحی ماموپلاستی کاهشی ، راهکاری موثر در راستای اصلاح اندازه سینه ها و کوچک کردن آن ها محسوب می شود که به کمک آن می توان سایز سینه ها را کاهش داده و به سینه هایی با سایز دلخواه دست یافت.

جراحی ژنیکوماستی

ژنیکوماستی ، در واقع اختلالی است که در پی عوامل مختلفی ؛ از جمله اختلالات هورمونی و غیره حادث شده و موجب بزرگ شدن سایز پستان آقایان می شود.

چنانچه این اختلال ، با استفاده از دارودرمانی و درمان های غیرتهاجمی درمان نگردد ؛ جراح پلاستیک انجام جراحی ژنیکوماستی را پیشنهاد خواهد کرد.

طی جراحی ژنیکوماستی ، بافت و چربی های موضعی موجود در سینه با بهره وری از دستگاه های ساکشن ؛ به طور کامل استخراج شده و بدین ترتیب سایز سینه ها تصحیح می گردد.

اشتراک گذاری مقاله
Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on email
Share on facebook

عضویت در خبرنامه مقالات پزشک

برای دریافت آخرین مقالات پزشکی ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید .

مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
جراحی زیبایی سینه
دکتر عبدالرضا خورشیدی فر
دکتر عبدالرضا خورشیدی فر

::‌ فوق تخصص جراحی پلاستیک
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
فلوشیپ جراحی زیبایی از ایتالیا ::

فهرست

دکتر عبدالرضا خورشیدی فر

::‌ فوق تخصص جراحی پلاستیک ::

عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
فلوشیپ جراحی زیبایی از ایتالیا