لیفت آندوسکوپی ابرو و پیشانی

Rate this post

لیفت آندوسکوپی پیشانی یک نوعی جراحی زیبایی کم تهاجمی است  که منجر به رفع خطوط پیشانی، پل بینی و مابین ابروها خواهد شد. توجه داشته باشید با توجه به حساسیت بالایی که در این جراحی وجود دارد لازم است حتما توسط جراح پلاستیک باتجربه انجام داده شود تا نتیجه مطلوبی از جراحی دریافت شود اگر مورد این روش جوانسازی صورت اطلاعات کاملی ندارید حتما این نوشته را تا انتها بخوانید.

جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی

جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی

لیفت آندوسکوپی پیشانی در مقایسه با جراحی لیفت پیشانی به روش سنتی کم تهاجمی تر بوده، برشی که به منظور انجام آن لحاظ می گردد نیز بسیار کوتاه تر بوده و کم ترین جای اسکار را به همراه خواهد داشت. انجام این جراحی امروزه بیش از روش های قدیمی مورد توجه واقع شده و به روشی پرطرفدار جهت لیفت پیشانی بدل شده است.

جراحی لیفت پیشانی؛ می تواند با جراحی های دیگری اعم از جراحی لیفت صورت یا عمل بلفاروپلاستی، نیز به صورت همزمان انجام پذیرد. لازم به ذکر است که چنانچه انجام هر دو این جراحی همزمان با یکدیگر انجام داده شود می تواند ظاهری جوان تر و شاداب تر به چهره ببخشد.

به منظور انجام جراحی لازم است ابتدا بیمار تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرد، بعد از این مرحله جراح پوست و چربی اضافی از ناحیه پیشانی بر می دارد تا عضلات ناحیه پیشانی کشیده و سفت گردد.

در لیفت پیشانی به روش آندوسکوپی، از ابزاری به نام آندوسکوپ که مجهز به یک دوربین با قدرت بزرگنمایی بالایی است، استفاده می شود.

آندوسکوپ، به جراح اجازه می دهد؛ بافت و سایر ساختارهای زیر پوست پیشانی را به وضوح دیده و با دقت بالایی مبادرت به انجام این عمل و اعمال تغییرات لازم بر روی پیشانی نماید.

در جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی؛ به جای ایجاد برش های طولانی که در روش های سنتی استفاده می شد، تنها 4 یا 5 برش ظریف و کوتاه در ناحیه پیشانی ایجاد می شود.

سپس جراح پلاستیک، آندوسکوپ را به یکی از برش ها وارد کرده و به کمک ابزارهای دیگر، اقدام به برداشتن پوست اضافی از پیشانی نموده و با فرمدهی به این ناحیه پیشانی را لیفت نموده یا اصطلاحا می کشد. در خصوص مدت زمان انجام جراحی نیز باید گفت که طی 1 الی 2 ساعت انجام خوهد گرفت.

مزایای انجام جراحی لیفت اندوسکوپی پیشانی

انجام جراحی لیفت آندوسکوپی ابرو مزایای بسیار زیادی را به همراه دادر که برخی از آن ها عبارتند از:

اصلاح شدن موقعیت ابرو ها

متقارن شدن ابرو ها

ایجاد تغییراتی در فرم ابروها

رفع افتادگی ابرو

بالاتر رفتن ابرو ها

رفع چروک های ناحیه پیشانی

چه افرادی کاندید مناسبی برای ليفت آندوسکوپی پيشانی هستند ؟

همانند هر یک از اعمال جراحی زیبایی صورت انتخاب دقیق کاندید جراحی مهم ترین گزینه محسوب می شود. پیش از هر چیز باید اشاره داشت که انتخاب بهترین و مجرب ترین جراح پلاستیک و همچنین داشتن انتظارات واقع بینانه و انگیزه مناسب برای انجام این جراحی؛ در میزان رضایت فرد از نتیجه عمل، بسیار اثر گذار است. از جمله کاندیدای مناسب برای انجام این جراحی به شرح زیر می باشد:

  • داشتن سلامت کامل جسمانی
  • عدم داشتن هر گونه بیماری خاص
  • افرادی که در ناحیه ابرو خود دچار چین و چروک های بسیار زیاد هستند.
  • افرادی که در پوست ناحیه پیشانی آن ها شل و افتاده است.
  • افرادی که ابروهای افتاده ای دارند.
  • افرادی که انتظارات واقع بینانه ای را نسبت به جراحی دارند.

بررسی آناتومی پيشانی و صورت

برای انجام جراحی لیفت آندوسکوپی پیشانی؛ باید یک سوم فوقانی صورت فرد، آنالیز گردد. بدین منظور؛ فاصله ابرو تا خط رویش مو باید بر اساس فاکتورهای زیبایی ارزیابی شود؛ زیرا فاصله بین ابرو تا خط رویش مو تاثیر بسزایی بر زیبایی چهره دارد و نباید از میزان اصلی آن کمتر یا بیشتر شود.

به طور کلی فاکتورهای فیزیولوژیک و آناتومیک که باید در لیفت پیشانی در نظر گرفته شده و مورد بررسی قرار گیرند، عبارتند از:

خط رویش موی جلو و ناحیه گیجگاهی

ارتفاع پیشانی نسبت به تناسبات صورت

ابروها از لحاظ فرم ، تقارن ، کیفیت بافت و محل قرارگرفتن

آمادگی های لازم برای جراحی ليفت پيشانی

پیش از لیفت آندوسکوپی پیشانی؛ باید مصرف هر گونه دخانیات، داروهای آسپیرین یا هرگونه داروی رقیق کننده خون متوقف گردد؛ مصرف این موارد می تواند در حین عمل، سلامت فرد را به مخاطره انداخته و همچنین سبب تشدید میزان خونریزی و طولانی شدن پروسه ترمیم زخم ها و متعاقبا بهبودی گردد.

شما باید لیست داروهای خاص و مکمل های گیاهی جایگزین، حساسیت های دارویی و سابقه اعمال جراحی را در اختیار جراح معالج تان قرار دهید.

پس از انجام معاینات و بررسی های لازم ، توسط فوق تخصص پلاستیک برای شما آزمایشات تشخیصی خون و رادیولوژی تجویز می کند که باید آن ها را انجام داده و نتیجه را در اختیار جراح تان بگذارید.

مراقبت های بعد از ليفت پيشانی به روش آندوسکوپیک

بر روی بخیه های موضع جراحی شده ؛ پانسمان و بانداژ بخیه گذاشته می شود ، توجه داشته باشید مادامی که بانداژ برداشته نشده است باید از شستن مو و استحمام خودداری نمایید تا پانسمان ها به هیچ عنوان خیش نشود.

بخیه های استفاده شده در این جراحی، معمولا جذبی هستند و نیازی به کشیده شدن ندارند، در صورت غیرجذبی بودن نیز باید در روز تعیین شده توسط جراح و در مطب کشیده شوند.

معمولا ده روز بعد از لیفت آندوسکوپی پیشانی، ابزارهای نگهدارنده ای که اطراف ابرو کار گذاشته اند می بایست برداشته شوند.

لازم است تا حتما به مدت 5 الی 6 هفته بعد از جراحی لیفت پیشانی به روش آندوسکوپیک، از انجام امور پر تنش، بلند کردن اجسام سنگین، ورزش های شدید، داشتن رابطه جنسی یا هرگونه فعالیت سنگین که فشار خون را افزایش می دهد؛ اجتناب نمایید.

دست کم به مدت 6 ماه بعد از ليفت آندوسکوپی پيشانی؛ باید از پوست اطراف بخیه در مقابل تابش مستقیم نور آفتاب محافظت به عمل آورید؛ زیرا بافت جدید نسبت به پوست طبیعی در برابر آفتاب سوختگی بسیار آسیب پذیر است.

از این رو اکثر جراحان به افراد توصیه می کنند؛ در شش ماه اول بعد از جراحی لیفت پیشانی، برای محافظت از پوست خود ؛ از کرم های ضد آفتاب استفاده نمایند.

آیا لیفت آندوسکوپی پیشانی عوارض دارد ؟

عوارضی که ممکن است بعد از لیفت آندوسکوپی پیشانی منجر گردد، در قیاس با جراحی سنتی لیفت پیشانی به مراتب ناچیز می باشند.

به طور کلی این روش از لیفت پیشانی، عوارض بالقوه ای ندارد و تنها ممکن است افراد پس از انجام آن، دچار ورم و کبودی در نواحی مجاور چشم شوند که معمولا بعد از یک هفته فروکش خواهد کرد.

از دیگر مواردی که بعد از لیفت آندوسکوپیک پیشانی ممکن است با آن مواجه شده و احساس نگرانی کنید؛ این است که امکان دارد ابروهای تان نسبت به حد نرمال کمی بالاتر به نظر برسند ولی جای هیچ نوع نگرانی در رابطه با این موضوع نیست چرا که به تدریج موقعیت ابروها به حالت طبیعی باز خواهد گشت.

سوالات متداول

کلام آخر

جراحی لفیت آندسوکوپی پیشانی لازم است حتما توسط بهترین جراح پلاستیک انجام داده شود تا بهترین نتیجه از جراحی دریافت شود از همه مهم تر انتخاب درست جراح باعث شده تا عوارض ناشی از جراحی نیز کاهش یابد.

اشتراک گذاری مقاله

عضویت در خبرنامه مقالات پزشک

برای دریافت آخرین مقالات پزشکی ایمیل خود را در کادر زیر وارد کنید .

مقالات مرتبط
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
لیفت آندوسکوپی پیشانی
دکتر عبدالرضا خورشیدی فر
دکتر عبدالرضا خورشیدی فر

::‌ فوق تخصص جراحی پلاستیک
عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
فلوشیپ جراحی زیبایی از ایتالیا ::

فهرست

دکتر عبدالرضا خورشیدی فر

::‌ فوق تخصص جراحی پلاستیک ::

عضو انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران
فلوشیپ جراحی زیبایی از ایتالیا